Spilleplan DGI sydvest 4-mands holdturnering 2021

 

Spilstart kl. 18.30 medmindre andet aftales med modstander.

Alle kampe skal være afviklet senest d. 22. juli.

Finalestævne afvikles søndag d. 1. august kl. 10 i Læborg.

 

 

 

27. april

4. maj

11. maj

18. maj

25. maj

 

 

 

 

 

 

 

M1

 

 

Læborg, B – Læborg, J

 

Føvling – Alslev

 

 

 

 

Føvling – Læborg, B

 

Alslev – Læborg, J

 

 

 

Læborg, B – Alslev

 

Læborg, J – Føvling

 

M2

 

 

Læborg, L – Esbjerg

 

Næsbjerg – Tjæreborg

 

 

 

 

Næsbjerg – Læborg, L

 

Esbjerg, J – Tjæreborg

 

 

 

 

Læborg, L – Tjæreborg

 

Esbjerg – Næsbjerg

 

A1

 

 

Agerbæk, J – Føvling

 

Grindsted – Næsbjerg

 

 

 

 

Agerbæk, J - Grindsted

 

Næsbjerg - Føvling

 

 

Agerbæk, J – Næsbjerg

 

Føvling – Grindsted

 

A2

 

 

Agerbæk, I – S/Krogager

 

Tjæreborg – Fåborg

 

 

 

Agerbæk, I - Fåborg

 

Tjæreborg – S/Krogager

 

 

 

Tjæreborg – Agerbæk

 

S/Krogager – Fåborg

 

B1

 

 

Vejen, G – Grindsted, KM

 

Tjæreborg – Fåborg

 

Oversidder Læborg

 

 

Læborg – Vejen, G

 

Fåborg – Grindsted, KM

 

Oversidder Tjæreborg

 

 

Vejen, G – Tjæreborg

 

Grindsted, KM – Læborg

 

Oversidder Fåborg

 

Fåborg – Vejen, G

 

Tjæreborg – Læborg

 

Oversidder Grindsted, KM

 

 

Grindsted, KM – Tjæreborg

 

Læborg – Fåborg

 

Oversidder Vejen, G

 

 

B2

 

 

Grindsted, J – Vejen, P

 

Føvling – Lintrup

 

Oversidder Agerbæk

 

 

Agerbæk – Grindsted, J

 

Lintrup – Vejen, P

 

Oversidder Føvling

 

 

Grindsted, J – Føvling

 

Vejen, P – Agerbæk

 

Oversidder Lintrup

 

 

 

Lintrup – Grindsted, J

 

Føvling – Agerbæk

 

Oversidder Vejen, P

 

 

Vejen, P – Føvling

 

Agerbæk – Lintrup

 

Oversidder Grindsted, J

 

 

 

 

 

 

 

8. juni

15. juni

22. juni

29. juni

6. juli

 

 

 

 

 

 

 

M1

 

 

Læborg, J – Læborg, B

 

Alslev – Føvling

 

 

 

Læborg, B – Føvling

 

Læborg, J – Alslev

 

 

Alslev – Læborg, B

 

Føvling – Læborg, J

 

M2

 

 

Esbjerg – Læborg, L

 

Tjæreborg – Næsbjerg

 

 

 

Læborg, L – Næsbjerg

 

Tjæreborg – Esbjerg

 

 

Tjæreborg – Læborg, L

 

Næsbjerg – Esbjerg

 

A1

 

 

Føvling – Agerbæk, J

 

Næsbjerg – Grindsted

 

 

 

Grindsted – Agerbæk, J

 

Føvling – Næsbjerg

 

 

Næsbjerg – Agerbæk, J

 

Grindsted – Føvling

 

A2

 

 

S/Krogager – Agerbæk, I

 

Fåborg – Tjæreborg

 

 

Fåborg – Agerbæk, I

 

S/Krogager – Tjæreborg

 

 

 

Agerbæk, I – Tjæreborg

 

Fåborg – S/Krogager

 

 

B1

 

 

Grindsted, KM – Vejen, G

 

Fåborg – Tjæreborg 

 

Oversidder Læborg

 

 

Vejen, G – Læborg

 

Grindsted, KM – Fåborg

 

Oversidder Tjæreborg

 

 

Tjæreborg - Vejen, G

 

Læborg – Grindsted, KM

 

Oversidder Fåborg

 

Vejen, G – Fåborg

 

Læborg – Tjæreborg

 

Oversidder Grindsted, KM

 

 

Tjæreborg – Grindsted, KM

 

Fåborg – Læborg

 

Oversidder Vejen, G

 

 

B2

 

 

Vejen, P – Grindsted, J

 

Lintrup – Føvling

 

Oversidder Agerbæk

 

 

Grindsted, J – Agerbæk

 

Vejen, P – Lintrup

 

Oversidder Føvling

 

 

Føvling – Grindsted, J

 

Agerbæk – Vejen, P

 

Oversidder Lintrup

 

 

Grindsted, J – Lintrup

 

Agerbæk – Føvling

 

Oversidder Vejen, P

 

 

Føvling – Vejen, P

 

Lintrup – Agerbæk

 

Oversidder Grindsted, J